Ciężkowice i "Skamieniałe Miasto" nocleg i atrakcje

Odkryj atrakcje dla turystów w Ciężkowicach

Jeżeli zamierzasz zwiedzać Ciężkowice koniecznie wybierz się na rynek. Został on wybudowany w XVIII i XIX wieku i charakteryzuje się niską dla tego okresu zabudową. Na środku znajdziesz ratusz z 1848 roku i kapliczkę św. Floriana z 1895 roku. Dla miłośników architektury proponujemy zwiedzanie kościoła parafialnego pw. św. Andrzeja (1904 r.) wybudowanego w stylu neogotyckim. W kościele znajduje się obraz barokowy Chrystusa Miłosiernego. Jest on namalowany na drewnie. Nowe miano kościoła z 2003 roku – Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego. Z zabytków architektonicznych roku 1890 mieści się także klasycyzujący dworek Ignacego Jana Paderewskiego (20 min piechotą od rynku) położony obok parku ze stawem. Niedaleko znajduje się przepiękna aleja lipowa. W dworku oglądać możemy pamiątki i spuściznę Paderewskiego. W lecie możemy wziąć udział w “Muzycznych Spotkaniach u Paderewskiego”, jednak znacznie większym eventem jest Festiwal Muzyki Kameralnej “Bravo Maestro” – biorą w nim udział najwybitniejsi polscy muzycy. 

Ciężkowice są bardzo dobrze skomunikowane, szczególnie z Krakowem, dlatego przyjeżdżają tu setki turystów nawet z dalszych zakątków Polski. Stacja kolejowa i liczne przystanki autobusowe przyciągają odwiedzających. Ciężkowice mają ogromny potencjał zdrojowy, a budowa parku zdrojowego wciąż trwa. W miasteczku będzie można się spodziewać jeszcze większej ilości turystów niż teraz. Jedną z najsłynniejszych atrakcji Ciężkowic jest rezerwat przyrody “Skamieniałe Miasto”. Nazwa jest nieprzypadkowa, gdyż niesamowite formacje skalne, które można podziwiać, formują się w obiekty przypominające ludzi czy miejsca. Czarownica jest jednym z symboli Ciężkowic. Zachęcamy do zwiedzenia Wąwozu Czarownic i rozkoszować się widokiem Wodospadu. W Muzeum Przyrodniczym znajdziemy niesamowicie bogatą kolekcję ptaków, a wycieczka po okolicznych cmentarzach wojskowych i lasach pozwoli nam zaobserwować jeszcze więcej zróżnicowanych gatunków zwierząt i roślin. Dla miłośników jedzenia znajdziemy w Ciężkowicach burgerownie i lody rzemieślnicze.

Zarezerwuj swój nocleg w Tuchowie k. Ciężkowice już dziś

Serdecznie zapraszamy do naszej agroturystyki

Wypoczynek na wsi to wspaniały sposób aby zbliżyć się do natury i zaczerpnąć świeżego powietrza. Ucieknij od miasta i zachwyć się naszymi Pogórskimi krajobrazami. Ofertujemy noclegi dla 10 osób z tarasem i miejscem na BBQ. Do dyspozycji nasi goście mają także pralnie i siłownię. Przygotowujemy posiłki ekologiczne i nieprzetworzone a nasze gospodarstwo wyróżnia się organicznymi uprawami.