Tuchów atrakcje

Daj się poznać atrakcjom turystycznym w Tuchowie

To urocze miasteczko przyciąga co roku mnóstwo turystów. Możesz tu odpocząć o każdej porze roku, korzystając z tuchowskich atrakcji. Tuchów znajduje się w południowym rejonie regionu tarnowskiego. Najbardziej uwielbiane przez turystów są wycieczki piesze (możesz skorzystać ze szlaków o różnym stopniu trudności). Wycieczki piesze są zazwyczaj kilkugodzinne, lecz możesz także wybrać szlaki dla rowerów. Zimą organizowane są wycieczki skitourowe. Możesz skorzystać także z edukacyjnej ścieżki po Lesie Tuchowskim

Jeżeli interesują Cię szlaki mamy także: szlak Świętego Jakuba, szlak “Wokół Tuchowa”, szlak niepodległościowy i Szlak Cmentarzy z I Wojny Światowej. Do Tuchowa przybywa mnóstwo pielgrzymek całego regionu. Co rok od kilkuset lat odwiedzający przyjeżdżają do słynnego sanktuarium MB Tuchowskiej. Jest to jedno z najchętniej odwiedzanych sanktuariów w południowej Polsce.

Zobacz koniecznie Muzeum Misyjne Redemptorystów, gdzie znajdziesz przedmioty, które zostały przywiezione przez członków zakonu z Argentyny, Brazylii i Boliwii. Podczas zwiedzania wystawy możesz także ujrzeć ubiory, instrumenty muzyczne a także rękodzieła i inne wyroby. Jeżeli interesuje Cię flora i fauna Ameryki Południowej także znajdziesz tam wiele okazów. Muzeum Misyjne znajduje się w Sali Kolumnowej, która jest przy sanktuarium. Członkowie zakonu przywożą tam najrozmaitsze przedmioty ze wszystkich kontynentów i krajów, w których uczestniczyli na misjach. Ubiory mieszkańców Andów, czy puszczy tropikalnej – to wszystko znajdziesz w Muzeum Misyjnym. 

Dla miłośników architektury znajdziemy w Tuchowie atrakcyjne budowle takie jak Bazylika Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i Kościół św. Michała Archanioła. Turystów zapraszamy także do zwiedzenia Winnicy Rodziny Steców, gdzie można nabyć i degustować pyszne wina. Niedaleko Tuchowa znajduje się oczywiście wspomniane Pasmo Brzanki, gdzie serdecznie zachęcamy naszych gości na spacery i szlaki rowerowe.

Zarezerwuj swój nocleg w Tuchowie już dziś

Serdecznie zapraszamy do naszej agroturystyki

Wypoczynek na wsi to wspaniały sposób aby zbliżyć się do natury i zaczerpnąć świeżego powietrza. Ucieknij od miasta i zachwyć się naszymi Pogórskimi krajobrazami. Ofertujemy noclegi dla 10 osób z tarasem i miejscem na BBQ. Do dyspozycji nasi goście mają także pralnie i siłownię. Przygotowujemy posiłki ekologiczne i nieprzetworzone a nasze gospodarstwo wyróżnia się organicznymi uprawami.