Wakacje na wsi

Zachwyć się wiejskimi terenami i poczuj na nowo kontakt z naturą

Spraw, aby Twoje oczy odpoczęły od zielonych terenów. Na śniadanie obudzi Cię pianie koguta a w ciągu dnia będziesz cieszyć się zróżnicowaną florą i fauną. W ostatnim czasie jednym z najbardziej popularnych form wypoczynku są wakacje na wsi. Wiejski wypoczynek to dla wielu mieszkańców miast jedyna ucieczka od zgiełku i smogu. Decydując się na urlop na wsi możesz na własne oczy oglądać zróżnicowaną przyrodę a także dowiedzieć się, jak uprawia się pole bądź hoduje różne gatunki zwierząt.

stokrotki w lesie

Przekonaj się, dlaczego warto zaufać wakacjom na wsiach

Jeżeli chcesz spędzić letni lub zimowy urlop na wsi zachęcamy do odwiedzenia naszej agroturystyki. Nasi goście przybywają do nas z całej Polski, a także zza granicy o każdej porze roku. W lecie drzewa i krzewy uginają się od rosnących na nich owoców a zimą możesz skorzystać ze spacerów po upierzonych śniegiem lasach i pojeździć na nartach/snowboardzie na okolicznych wyciągach. Wyjeżdżając na wakacje na wsi czas wolniej płynie i kultura także jest inna.

Wakacje na polskiej wsi to nic innego jak ogromne dziedzictwo kulturowe, różnorodność flory i fauny a także wspaniała kuchnia i przede wszystkim gościnność. Wypoczynek na wsi to wspaniała okazja na niezapomniane chwile a u nas możesz spędzić ten czas wraz ze swoją rodziną. Świeże i czyste powietrze to znacznie lepsza alternatywa w porównaniu do dużych uzdrowisk, kurortów czy ośrodków turystycznych. Na naszym terenie znajdzie się miejsce dla każdego, począwszy od miejsc dedykowanych dla dzieci, kończąc na spokojnych zaułkach, w których można się oddać samotnej kontemplacji. Pozwól ciału na odrobinę regeneracji, a umysł również zaczerpnie spokoju.

Atrakcje na wsi

sad jabłkowy

Ekologiczna żywność

Nasze gospodarstwo charakteryzuje się organicznymi uprawami. Zdecydowanie jest to jedna z największych atrakcji pobytu na wiejskich terenach. Posiadamy własne kury i krowy, od których mamy świeże jaja i mleko. Różnica w smaku pomiędzy naszymi produktami a sklepowymi jest kolosalna. Możesz także spróbować tradycyjnych nieprzetworzonych wyrobów i konfitur, a także zasmakować słodkich kompotów. Zachęcamy także do upieczenia własnego chleba, który będziesz mógł obserwować jak rośnie.

pasące się owce

Warsztaty "co w trawie piszczy?"

Wakacje na wsi to idealny moment, by nauczyć się jak wyglądają prace w polu i gospodarstwie. Zapoznasz się z otoczeniem i zwiedzisz gospodarstwo. Dowiesz się jak wyglądało zastosowanie dawnych urządzeń służących przygotowaniu zboża. Będziesz mógł pobawić się z naszymi zwierzętami (krowy, kury, psy, koty) a także dowiedzieć się w jaki sposób się nimi opiekować. Nasi goście opisują to jako niezwykłe i niesamowite przeżycie. Jeżeli weźmiesz udział w warsztatach pracy w gospodarstwie, dowiesz się jak wygląda nasza codzienność i jakich przyrządów używamy.

pola kwiatowe

Tereny wiejskie i nie tylko

Nieopodal naszego uroczego miasteczka znajduje się mnóstwo szlaków turystycznych, na które można wybrać się pieszo, konno lub rowerem. Najczęściej wybieraną formą transportu przez odwiedzających jest zdecydowanie przechadzka. Lasy bogate w różnorodną florę i faunę pozwolą Ci na własne oczy ujrzeć piękno przyrody. Na wiosnę zobaczysz przepiękne pola kwiatowe. Możesz zaobserwować zwierzęta takie jak: jelenie, sarny, króliki, jeże i około 140 gatunków różnych ptaków. Najlepsze jest to, że to wszystko możesz obserwować spacerując za domem po naszym ogrodzie:) Nasza działka rozciąga się bardzo daleko, gdzie często pojawiają się dzikie zwierzęta.

liście bazylii w misce

Warsztaty "dzikie zioła"

Podczas spaceru zapoznasz Cię z naszymi uprawami, opowiemy Ci o tradycjach naszej rodziny. Wspólnie będziemy podziwiać urokliwe piękno naszych terenów wraz z bogatą szatą roślinną. Poznasz wygląd, zapach i smak roślin uprawianych oraz dziko rosnących, dowiesz się jakie znaczenie mogą mieć dla zdrowia człowieka. Ta wiedza będzie mogła być utrwalona podczas zabawy kulinarnej, którą przygotowała gospodyni gospodarstwa. Dowiesz się jak powstają nasze przetwory i konfitury a także domowe wino. Nauczysz się samemu przyrządzać wiele potraw i dodatkowo będziesz mógł sam upiec sobie chleb.

600

Oferta specjalna

Specjalna oferta!

Specjalnie dla naszych gości przygotowaliśmy promocję

Przygotowaliśmy ofertę specjalną na 10 dni pobytu w naszej agroturystyce w Tuchowie. Oferta zawiera 10 dni pobytu z śniadaniem i obiado-kolacją 600 zł za 1 osobę!

Zarezerwuj swój nocleg w Tuchowie już dziś

Serdecznie zapraszamy do naszej agroturystyki

Wypoczynek na wsi to wspaniały sposób aby zbliżyć się do natury i zaczerpnąć świeżego powietrza. Ucieknij od miasta i zachwyć się naszymi Pogórskimi krajobrazami. Ofertujemy noclegi dla 10 osób z tarasem i miejscem na BBQ. Do dyspozycji nasi goście mają także pralnie i siłownię. Przygotowujemy posiłki ekologiczne i nieprzetworzone a nasze gospodarstwo wyróżnia się organicznymi uprawami.

huśtawka na trawie

Jak do nas trafić?

Tuchów to małe, urocze miasteczko położone na południu Polski. Znajdujemy się w powiecie tarnowskim. Nasz dokładny adres to: Dąbrówka Tuchowska 76, 33-170 Tuchów. Jest to pierwsza asfaltowa droga zaraz po przeciwnej stronie drogi od niebiesko-żółtego, wysokiego znaku “Tuchów”.  Klikając na adres lub mapę poniżej, automatycznie przekieruje Cię ona do map Google.